Historická mincovna - Irena a Bohumil Štěpánkovi


Jsme ryze česká firma s dvacetiletitou tradicí a razíme pamětní a výroční mince, medaile, přívěsky, odznaky . Ražbu provádíme středověkým tzv. pregéřským způsobem a to buď na tzv. frikčních lisech nebo i na místě v atraktivním historickém stánku a na dobovém lise. 

Firma se prezentuje, ale především Vás, Vaše město, obec či  firmu na výročních slavnostech měst,obcí výročních trzích i akcích soukromých subjektů. Česká firma s více než dvacetitiletou tradicí, plynule navázala na výrobu pamětních mincí, medailí jablonecké firmy NISASPORT.

Vyrábíme  vysoce kvalitní mince, medaile včetně grafického návrhu  i ve velmi krátkém termínu. Dále razíme mince, medaile a žetony i klíčenky za studena z různých materiálu ušlechtilých kovů  jako je  alpaka, cín, mosaz, měď, ale i z drahých kovů - ze stříbra i zlata. Výroba mincí vychází z mnohaleté zkušenosti s výrobou, při použití tradičních pregéřských postupů a to strojní i ruční ražbou.

Mince jsou ve vysokém lesku (PROOF), nebo také v patinovaném provedení jako např. starostříbro, staromosaz, francouzské stříbro i zlato.

JSME JEDINÁ FIRMA V REPUBLICE, která razí i na historickém lise a v dobovém stánku DVOUBAREVNÉ - BIMETALOVÉ MINCE.

Mince lze instalovat i do různých tiskovin, letáčků, pohledů, brožur apod. pomocí specálního pouzdra.

Jsme schopni reagovat i na malokusovou zakázku při individuálním požadavku.

Investiční portrétní medaile